Merhabalar.

Bugün (13.03.2018) okulumuz 2c sınıfı , öğretmenimiz ve sınıf annelerimizle birlikte Mamak Katı Atık Geri Dönüşüm tesisine bir gezi düzenledik. Yetkililer bizimle çok ilgilendi. Önce katı atık dönüşüm sürecini gösterdiler. Ardından topraksız olarak domates üretimi yapılan serayı gezdirdiler. Sera ile ilgili bilgiler verdiler. Domates üretim sürecini anlattılar. Sonra bizlere domates ikram ettiler. Gerçekten hormonsuz yetiştirilen bu domatesler muhteşem lezzetli. Tıpkı köyde gübreyle yetişen ürünlerimiz gibi. Öğrenciler doyasıya domates yediler. Çok beğendiler ve gezimiz sona erdi.

Bu sera herkese açık. Gidip alışveriş yapabiliyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın orayla bir anlaşmam yok. Ama bu güzel ve hormonsuz lezzetleri tatmanızı isterim. Çocuklarımızda bu ürünlerden yesin.

Aslında bu gezimiz, daha önce Nuh un Ankara makarnasına yaptığımız okul gezisi gibi çocuklarımızın ufkunu açmak için yapıldı.

Onların ufku ne kadar genişlerse bu millete o kadar faydalı bir birey olurlar ve tüketim ağırlıklı bir toplumdan üretim ağırlıklı bir topluma adım atarız.

Saygı ve sevgilerimle.